Akce pro školy

Vodácký oddíl Neptun Znojmo a Vodácké centrum Stará vodárna si Vám dovolují nabídnout vodácké i nevodácké kurzy, výlety a sportovní vyžití ve Znojmě a okolí pro studenty všech věkových kategorií.

Všeobecné informace pro všechny typy kurzů a výletů

Hlavním smyslem kurzů není jen naučit se novým dovednostem, ale také dobrá zábava a sportovní vyžití žáků. V tomto směru naše kurzy a výlety nemají konkurenci!

Kompletní nabídka kurzů v PDF verzi.

Jak se v nabídce orientovat?

Pro snadnou orientaci je nabídka rozdělena na vodácké a nevodácké kurzy a dle věkových skupin. Některé programy a aktivity se mohou prolínat napříč věkovými skupinami. Nabídka je koncipována od nejjednodušších aktivit, které kladou menší nároky na techniku žáků, až po technicky nejnáročnější aktivity, jako je samostatné ovládání kánoe na tekoucí vodě. Pro starší žáky je samozřejmě možné zvolit jakýkoliv program mladších ročníků.

Řeka Dyje - vodácký ideál

Pro vodácké kurzy využíváme hlavně řeky Dyje v úseku mezi Znojmem a Hevlínem. Velkou výhodou oproti jiným řekám je její nižší náročnost na prvním úseku plavby, což ideálně vyhovuje právě školním skupinám.

Zkušení instruktoři - záruka kvality

Všichni instruktoři jsou dlouholetí vodáci se zkušenostmi z divoké vody, mají akreditaci MŠMT a každoročně procházející předsezónním proškolením.

Co je zahrnuto v ceně kurzu

V ceně je vždy zahrnuto zapůjčení vybavení (plastové lodě typu Vydra, pádla, atestované záchranné vesty), instruktorské zajištění, doprava vodáckého vybavení zpět na základnu.
Převoz osobních věcí a další obdobné služby je možné zajistit za mírný poplatek.

Táboření

Tábořit lze na tábořištích ve Znojmě v našem areálu Centrum Vodárna, dále pak v Krhovicích a Hrádku. Tábořiště jsou rovné upravené travnaté plochy s postavenými ohništi, jsou vybavené pitnou vodou, toaletami, stánkem s občerstvením. V každé vesnici je otevřena restaurace a obchod.

Doprava

Návrat účastníků je běžně řešen autobusovou nebo vlakovou hromadnou dopravou. V případě zájmu můžeme domluvit zvláštní autobus pouze pro danou skupinu. Cena za autobus se pohybuje přibližně okolo 2 200 Kč.

Přeprava zavazadel

Na základě individuální domluvy vám můžeme zajistit přepravu vašich věcí mezi tábořišti a vy tak jedete na lodích bez zavazadel.

Zázemí Centra Vodárna

Pro nevodácké kurzy využíváme převážně prostor zrekonstruovaného Centra Vodárna, které najdete v těsné blízkosti Znojemské přehrady na ulici U Obří hlavy 7, Znojmo. Přestože je Vodárna zasazena do krásného přírodního prostředí na hranici NP Podyjí, je z centra Znojma dostupná chůzí zhruba za 10 min. V centru je možné využít beachvolejbalové hřiště, multifunkční hřiště, sportovní vybavení, konferenční případně cvičební sál, audiovizuální techniku a mnoho dalších pomůcek potřebných pro kvalitní netradiční a neformální výuku žáků.

Všechny kurzy je možné libovolně kombinovat a upravovat dle představy skupin.