Akce pro školy

Vodácký oddíl Neptun Znojmo a Vodácké centrum Stará vodárna si Vám dovolují nabídnout vodácké i nevodácké kurzy, výlety a sportovní vyžití ve Znojmě a okolí pro studenty všech věkových kategorií.

Všeobecné informace pro všechny typy kurzů a výletů

Hlavním smyslem kurzů není jen naučit se novým dovednostem, ale také dobrá zábava a sportovní vyžití žáků. V tomto směru naše kurzy a výlety nemají konkurenci!

Kompletní nabídka kurzů v PDF verzi.

Jak se v nabídce orientovat?

Pro snadnou orientaci je materiál rozdělen na vodácké a nevodácké kurzy a dle věkových skupin. Některé programy a aktivity se mohou prolínat napříč věkovými skupinami. Nabídka je koncipována od nejjednodušších aktivit, které kladou menší nároky na techniku u dětí, až po technicky nejnáročnější aktivity, jako je samostatné ovládání kánoe na tekoucí vodě. Pro starší žáky je samozřejmě možné zvolit jakýkoliv program mladších ročníků.

Řeka Dyje - vodácký ideál

Pro vodácké kurzy využíváme hlavně řeky Dyje v úseku mezi Znojmem a Hevlínem. Její velkou výhodou oproti jiným řekám je, že horní část jejího toku je méně náročná než spodní, což ideálně vyhovuje právě školním skupinám.

Zkušení instruktoři - záruka kvality

Všichni instruktoři jsou dlouholetí vodáci se zkušenostmi z divoké vody a všichni mají akreditaci MŠMT. V ceně je vždy zahrnuto zapůjčení vybavení (plastové lodě typu Vydra, pádla, atestované záchranné vesty), instruktorské zajištění, doprava vodáckého vybavení zpět na základnu.

Táboření

Tábořit lze na tábořištích ve Znojmě v našem areálu Centrum Vodárna, dále pak v Krhovicích a Hrádku. Tábořiště jsou rovné upravené travnaté plochy s postavenými ohništi, jsou vybavené pitnou vodou, splachovacími toaletami, stánkem s občerstvením. V každé vesnici je otevřena restaurace a obchod.

Doprava

Návrat účastníků je běžně řešen autobusovou nebo vlakovou hromadnou dopravou. V případě zájmu můžeme domluvit zvláštní autobus pouze pro danou skupinu. Cena za autobus se pohybuje přibližně okolo 1 800 Kč.

Zázemí Centra Vodárna

Pro nevodácké kurzy využíváme převážně prostor zrekonstruovaného Centra Vodárna, které najdete v těsné blízkosti Znojemské přehrady na ulici U Obří hlavy 7, Znojmo. Přestože je Vodárna zasazena do krásného přírodního prostředí na hranici NP Podyjí, je z centra Znojma dostupná chůzí zhruba za 10 min. V centru je možné využít beachvolejbalové hřiště, multifunkční hřiště, sportovní vybavení, konferenční případně cvičební sál, audiovizuální techniku a mnoho dalších pomůcek potřebných pro kvalitní netradiční a neformální výuku žáků.

Variabilita

Všechny kurzy je možné libovolně kombinovat a upravovat dle představy skupin.