Program připravovaných akcí na léto 2013

13.03.2013 | Kategorie: Akce pro veřejnost

Jako každý rok pořádáme spoustu akcí pro veřejnost. Budeme rádi, pokud se Vám nějaká akce zalíbí, a rozhodnete se jí zúčastnit.

Kalendář je předběžný a před každou akcí budou zveřejněny podrobné informace.

Je samozřejmostí, že na každé akci se o Vás postarají zkušení instruktoři, kteří mají bohaté zkušenosti a vodáctví se věnují převážně již od dětství.

Kurz na tekoucí vodě pro začátečníky nebo mírně pokročilé

Termín: 5.-7.7.2013

Chcete se stát dobrým vodákem? Chcete s námi vyrazit na nějakou opravdovou divokou vodu do Alp nebo Slovinska. Pak s námi absolvujte tento kurz. Naučí Vás základním dovednostem, které by každý vodák měl před tím, než se vydá na vodu, znát. Vezmeme Vás na jednu z našich českých řek, kde si například ukážeme, jak správně odhadnout, jaký jez je bezpečný a jaký naopak rozhodně přenášet.

Nezůstaneme pouze u klidných vod, ale pojedeme své nabyté zkušenosti uplatnit na nově opravený divoký kanál do Českých Budějovic.

Po našem výcviku už Vás žádná peřej nebo jez nepřekvapí!

Salza I.

Termín: 13.-14.7.2013

Pokud máš zkušenosti s tekoucí vodou (minimálně splutí Vltavy na pevné kánoi nebo jsi absolvoval náš kurz na tekoucí vodě), máš dost odvahy a pevné nervy, tak je zde akce hodná tvé pozornosti.

Společně splujeme jednu z nejhezčích divokých vod v Alpách - Salzu. Její velkou výhodou je krásné okolí, dokonalé peřeje a relativní bezpečnost. Mezi vodáky je vnímána jako řeka-učitelka a navíc, kdo nesjel Salzu, jako by ve vodáckém světě neexistoval.

Plachtařský tábor

Termín: 14.-19.7.2013

Chceš vyzkoušet trochu jiný typ letního tábora? Tak se s námi společně vydej do světa pirátů na pravých oplachtěných lodích. Když budeme mít na naší plavbě štěstí, setkáme se s legendárním Jackem Sparrowem či jednorukým kapitánem Hookem.

Plachetnice jsou již v kotvišti připravené, stačí jen nastoupit a vydat se s námi odhalit tajemství skrytého pokladu.

Soča

Termín: 20.-23.7.2013

Už všechny pomalu tekoucí řeky u nás znáte jako své boty a do zahraničí na divokou vodu si sami netroufáte? Pojeďte s námi do Slovinska, a to na divokou řeku!

Soča patří k nejkrásnějším řekám Slovinska - hluboká údolí a soutěsky všude kolem Vás.
Soča mimo jiné nabízí spoustu úseků s různým stupněm obtížnosti, každý si proto může vybrat úsek řeky, který pro něj vzhledem ke svým zkušenostem a dovednostem bude nejlepší.

Bude to pro Vás prostě parádní aktivní dovolená.

Salza II.

Termín: 10.-11.8.2013

Tábor na tekoucí vodě

Termín: 12.-16.8.2013

Tato akce je zaměřena spíše na děti od 15 let, které jsou na vodě začátečníci či mírně pokročilí. Náš program by byl velmi rozmanitý. První den bychom strávili sjezdem naší domovské řeky Dyje. Zde bychom však nepobyli příliš dlouho a hned druhý den bychom se přesunuli do Českých Budějovic na divoký kanál. Zde se ukáže, jak jste předchozí den dávali pozor.

Čtvrtý den bude opět změna, kdy se volně přesuneme, již jako zkušení vodáci, na jednu z našich rychle tekoucích řek, kterou vybereme podle dobrého stavu vody.

Neváhejte s námi během 5 dnů zdolat 3 řeky, navštívit 3 města a vyzkoušet 3 typy lodí.

Příměstský vodácký tábor

Termín: 26.-30.8.2013

Jestli chcete, aby poslední týden prázdnin Vašeho dítěte byl nabytý hrami, spoustou zábavy u plnění úkolů a správným kolektivem převážně vodáků, pak tu máte jedinečnou příležitost jej přihlásit na vodácký příměstský tábor. Děti se můžou těšit na hry nejen na souši, ale převážně na vodě. A kdo ví, jestli na konci tábora před námi nebudou stát profesionální háčci či dokonce kormidelníci.