Technika a taktika jízdy na divoké vodě pro pedagogické pracovníky

Nadstavbový kurz navazující na Základy záchrany na divoké vodě.

Kurz je velkým přínosem pro jakéhokoli pedagoga, který bude vést, nebo vede vodácký výcvik se žáky, či studenty. Dovednost správné techniky jízdy v těžším terénu na více typech plavidel dává absolventovi širší rozhled v oblasti vodní turistiky. Správná technika ovládání lodi v těžším terénu pak napomáhá ke kvalitnější výuce této dovednosti na turistických řekách a je důležitá pro dopomoc při výuce a případnou záchranu na řece.

Profil absolventa: Absolvent získá teoretické i praktické znalosti techniky jízdy na divoké vodě. Upevní si dovednosti jízdy v těžším terénu (WW II - III) na třech typech plavidel. C2, K1, raft.

Kurz je akreditován v rámci DVPP, absolvent kurzu získá akreditované osvědčení.

Hodinová dotace kurzu: 20 hodin

Termín kurzu: 5. - 6.9.2020

Objednat kurz

Cena kurzu: 2 800,- Kč (cena zahrnuje odborné lektory, pronájem lodí, poplatky za využití umělého kanálu, dopravu materiálu a lodí na kanál, ubytování v kempu – nutno mít vlastní stan)

Místo konání: USD - České Vrbné (umělá slalomová dráha)

Nutné vlastní vybavení, případně můžeme zapůjčit: vesta s bezpečnostním popruhem, boty do vody – ideálně staré tenisky v kombinaci s neoprenovou ponožkou, přilba, dlouhý neopren, vodáckou bundu (tyto věci je možné zapůjčit za poplatek 50,- Kč / den), stan, kajak - je vhodné mít v případě jízdy na kajaku vlastní loď.

Pro účast na kurzu je nutné mít absolvovaný kurz: Základy záchrany na WW, nebo základy záchrany na divoké vodě pro pedagogické pracovníky.