Základy záchrany na divoké vodě pro pedagogické pracovníky

Nadstavbový kurz navazující na Kurz vodní turistiky pro pedagogické pracovníky.

Hlavní přínos tohoto kurzu pro pedagogy spočívá hlavně ve zkušenosti z pochopení principu fungování sil vody v těžším terénu řeky. Znalosti tohoto principu jsou pak neocenitelnou pomůckou při pohybu na jakékoli řece. Při vedení skupiny a plánování vodácké akce s dětmi a studenty pak dodávají vedoucímu jistotu ve zhodnocování rizik na řece.

Profil absolventa: Absolvent získá základní znalosti a dovednosti potřebných při záchraně v těžších terénech. Osvojí si zejména sebezáchranu a záchranu ze břehu. Kurz je koncipován tak, aby navazoval na předchozí kurz vodní turistiky a rozšiřoval tak absolventovy znalosti a dovednosti zejména v oblasti záchrany.

Kurz je akreditován v rámci DVPP, absolvent kurzu získá akreditované osvědčení.

Hodinová dotace kurzu: 10 hodin

Termín kurzu: 4.9.2020

Objednat kurz

Cena kurzu: 1 400,- Kč (cena zahrnuje odborné lektory, pronájem lodí, poplatky za využití umělého kanálu, dopravu materiálu a lodí na kanál)

Místo konání: USD - České Vrbné (umělá slalomová dráha)

Nutné vlastní vybavení, případně můžeme zapůjčit: vesta s bezpečnostním popruhem, boty do vody – ideálně staré tenisky v kombinaci s neoprenovou ponožkou, nebo klasické neoprenové boty, karabina se zámkem, přilba, dlouhý neopren, vodáckou bundu (tyto věci je možné zapůjčit za poplatek 50,- Kč / den).

Frekventanty kurzu mohou být tito pedagogičtí pracovníci: ředitelé škol a školských zařízení, učitelé gymnázií, učitelé SOŠ a SOU, učitelé praktického vyučování, učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů. Zejména ti pedagogičtí pracovníci, kteří mají zájem o zdokonalení se v záchranných technikách na vodě a jezdí na vodu a vodácké výcviky se svými žáky a studenty.

Absolvování kurzu základů záchrany je podmínkou pro absolvování navazujícího kurzu techniky jízdy na divoké vodě.