fbpx

Chceš se naučit jezdit na tekoucí vodě? Jezdit bezpečně a znát rizika? Zažívat z jízdy skvělý pocit a objevit novou sféru ježdění na vodě. Věřit si? Získávat jistotu a oporu v pádle při sjíždění náročnější řeky. Pak je náš kurz základů záchrany a techniky jízdy na WW přímo pro tebe. 

Kurz je koncipován pro začátečníky na divoké vodě, osvojíš si základy záchrany na vodě, které jsou pro pohyb na tekoucí vodě nezbytné. Pochopíš principy, jak voda působí na vodáka i jeho loď. Zdokonalíš se v jízdě na plavidle, které ti je vlastní. (Deblovka (ať už nafukovací, či pevná), kajak)

A pokud budeš chtít, budeš mít možnost vyzkoušet i ostatní divokovodní plavidla, jako je např. raft.  

Kurz je akreditovaný MŠMT a je možné na něm získat osvědčení.

Hodinová dotace kurzu: 30 hodin (3 dny)

Termín kurzu:  (kalendář)

 

Objednat kurz

 

Cena kurzu: 4800,- Kč (cena zahrnuje odborné lektory (poměr lektorů na účastníka je 1:4, díky čemuž dosahuje výuka velké interaktivity a efektivity), pronájem lodí, poplatky za využití umělého kanálu, dopravu materiálu a lodí na kanál)

Ubytování: kempu České Vrbné, není v ceně kurzu (cca 120 Kč / os / noc), je potřeba vlastní stan a spacák

Stravování: Z vlastních zdrojů. Přímo v areálu se nachází letní restaurace. Obchody na dokoupení zásob v dojezdové vzdálenosti cca 10 min autem)

Místo konání: USD - České Vrbné (umělá slalomová dráha)

 

Vlastní vybavení: vesta s bezpečnostním popruhem, boty do vody - ideálně staré tenisky v kombinaci s neoprenovou ponožkou, nebo klasické neoprenové boty, přilba, dlouhý neopren, karabina se zámkem, velmi doporučujeme suchou vodáckou bundu (tyto věci je možné zapůjčit ve vodáckém centru - nutno předem zamluvit)

 

Požadované vstupní dovednosti (a další požadavky na účastníka)

  • dosažení věku 18 let

  • uchazeč musí být plavec

  • přiměřená fyzická i psychická zdatnost

  • uzavřené cestovní pojištění na sporty

  • Základní znalosti ovládání kánoe. Znalost základních řídících záběrů kormidelníka. (Odlom, oblouk)

 

Rámcový harmonogram:

 Pátek Základy záchrany na WW, seznámení se ze základními principi sebezáchrany a záchrany ze břehu, nácvik krizových situací.
 Sobota  Technika jízdy na C2, přejezdy proudu, výjezdy a nájezdy do vracáků, náklony, timing, technika záběrů, odpoledne možnost vystřídat plavidlo.
 Neděle  Technika jízdy na raftu - základní seznámení s pasivním způsobem jízdy. Taktika jízdy ve skupině na zvolených plavidlech, signalizace a nácvik krizových situací. 

 

Profil absolventa: Absolvent získá základní znalosti a dovednosti potřebných při záchraně na divoké vodě. Osvojí si zejména sebezáchranu, záchranu ze břehu a nacvičí si obecné principy záchrany na divoké vodě. Získá teoretické i praktické znalosti techniky jízdy na WW. Upevní si dovednosti jízdy v těžším terénu (WW II – III) na třech typech plavidel. Baraka, kajak, raft.

 

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2023 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.