fbpx

Zpráva ze Znojemského deníku ze dne 15. prosince 2009.

Znojmo – Oprava sto let staré vodárny pod znojemskou přehradou začala. Minulý týden se do částí budovy a jejího okolí zakously těžké stroje, dělníci se pustili do bouracích prací v interiérech. Vodácký oddíl Neptun, který má vodárnu od města v dlouhodobém pronájmu, chce začít využívat nové prostory už na konci léta příštího roku.

"Přes zimu chceme provést kompletní rekonstrukci hrubé stavby, pokud tedy nepřijdou větší mrazy. Předpokládám, že s tím budeme hotovi do konce května," uvedl vedoucí znojemských vodáků David Gros.

Ten chce hned v červnu navázat na stavební práce vybavováním interiérů. "Myslím si, že bychom na přelomu srpna a září mohli celý objekt slavnostně otevřít. Od konce léta by tedy mohl začít plně fungovat. Už nyní chystáme webové stránky, kde budeme prezentovat i možnosti využití prostor pro nejrůznější občanská sdružení, kroužky, školy a školky. Kdo chce, může nás samozřejmě oslovit už nyní," vybídl k možné spolupráci Gros.

Vodácký oddíl Neptun bude v opravené vodárně na konci ulice U Obří hlavy nabízet prostory a programy pro školy, turisty i veřejnost. "Půjde například o výukové programy první pomoci či chování na vodě. V areálu budeme mít i výtvarnou a keramickou dílnu s kruhem a pecí. Kdo chce, může se bližší informace dozvědět na mém e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.," dodal vodák.

Neptun byl původně založen jako oddíl vodních skautů před čtyřiceti lety. Po potlačení skautského hnutí počátkem sedmdesátých let pracoval dál pod hlavičkou pionýrské organizace a posléze jako občanské sdružení. Prakticky celou dobu oddíl využíval dřevěnou loděnici postavenou svépomocí prvními členy oddílu v sedmdesátých letech. Provizorní přístřeší v uplynulých letech dvakrát poškodila velká voda na Dyji. Nový areál v bývalé vodárně mají vodáci dlouhodobě pronajatý od města. Obnova zhruba sto let staré budovy a jejího okolí, která potrvá skoro dva roky, vyjde na třiadvacet milionů. Sedmnáct milionů získali vodáci z fondu Evropské unie.

autor: Daniel Smola

www.znojemskydenik.cz/...

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2024 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.