fbpx

21.07.2012 | Kategorie: Reference firmy

Řeka zasazená do nádherné horské přírody majestátních rakouských Alp. Průzračná smaragdově zelená voda lákající ke splutí, ale zároveň vzbuzující respekt. Vodák, který neplul v jejích peřejích, jako by ani nebyl vodákem. Řeka přezdívaná "Učitelka" nabízející jak peřeje a divoké úseky, tak i klidnější místa. Řeka, která se právem pyšní přízviskem "nejkrásnější". Taková je Salza. Prostřednictvím Centra Vodárna se rozhodla její krásy objevit a splout ji i skupina firmy DEKTRADE a.s. Jak tato akce probíhala?

 

Na skupinu firmy DEKTRADE a.s. čekaly 3 dny plné dobrodružství a neopakovatelných zážitků.

První den se všichni sešli v Centru volnočasových aktivit Stará vodárna, aby se seznámili s vybavením a podstoupili výcvik na klidné vodě. Na pevných plastových lodích typu Vydra si zkusili splout část řeky Dyje až do obce Tasovice. Pak už všech 24 účastníků a 3 instruktoři znalí divoké vody a připravení své svěřence provést všemi nástrahami Salzy vyrazili autobusem směr městečko Palfau v Rakousku, kde bylo zařízeno ubytováni.

Druhý den ráno se opět začalo nezbytnou instruktáží. Na méně náročné, 15 km dlouhé etapě řeky Salzy v úseku most nad Wildalpenem - soutok Lassingem si poté každý tuto teorii vyzkoušel prakticky.
Účastníci se naučili, jak plavat v divoké vodě a silném proudu, jak postupovat při cvaknutí lodi, pravidla záchrany a sebezáchrany. Vyzkoušeli si základní záběry, nájezd do proudu a výjezd z proudu, přistávání u břehu. Večer se všichni vrátili do kempu, aby se mohli připravit na poslední etapu a využít vše, co se dosud naučili.

Třetí den účastníky čekala technicky nejnáročnější etapa od soutoku Salzy s Lassingem, která je zároveň považována za jednu z nejkrásnějších. Řeka zde protéká Velkou soutěskou. Pod vedením instruktorů připravených upozornit na případná nebezpečí, náročnější úseky a v případě jakýchkoliv problémů pomoci, byli všichni v bezpečí. Po doplutí do cíle už byl na řadě návrat zpět do Znojma.

A jak se na podobnou akci připravit? Veškeré profesionální technické vybavení po celou dobu konání akce zajišťovalo Centrum Vodárna, tedy lodě Baraky, pádla, helmy, vesty, neoprény, neoprénové ponožky. Zajišťovalo také dopravu, ubytování (v pensionu v kempu přímo u řeky ve zděné budově) a stravování. Nutným vybavením je tedy pouze odvaha a dobrá nálada. Pak už si zbývá jen naplno užít tento nevšední vodácko-adrenalinový zážitek.

Miroslava Horáková

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2023 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.