fbpx

Zpráva ze Znojemského deníku ze dne 1. července 2010.

Znojmo - Hotovo, částečně otevřeno. Znojmo po kompletní a nezvykle rychlé rekonstrukci bývalé vodárny pod znojemskou přehradou získalo moderní areál pro trávení volného času dětí, mládeže i dospělých.

Už teď si mohou zájemci zahrát beachvolejbal na břehu řeky, nebo vyzkoušet při tenisu, fotbalu, basketbalu či volejbalu víceúčelové hřiště s umělým povrchem.

"Máme po kolaudaci, stavebně je všechno hotové. Nyní budeme ještě přes léto dovybavovat interiéry, abychom i vnitřní prostory mohli na konci prázdnin otevřít. Už teď ale zájemci mohou využívat venkovní hřiště na beachvolejbal či víceúčelovou plochu s umělým povrchem," řekl vedoucí nově vznikajícího centra volnočasových aktivit nazvaného Stará vodárna a jeho duchovní otec David Gros.

Za hodinový pronájem beachvolejbalového hřiště zaplatí zájemci sto korun, za hodinovou hru na polyuretanovém povrchu multifunkčního hřiště pak o dvacet korun víc. "Pro skupinky dětí a mládeže do osmnácti let stanovíme jen symbolickou cenu v řádech několika desetikorun," doplnil Gros.

Beachvolejbal si už na novém hřišti zahrála třeba Jana Stará. "Trošku jsem se bála, že budou míče létat do řeky, ale plot je dost vysoký, takže nelétají. Jinak hřiště je perfektní a hned u něj jsou sprchy, což je důležité. Měla jsem možnost projít si i interiéry a i ty vypadají velmi pěkně," zhodnotila Stará.

Zatímco venkovní areál je již hotový, v interiérech se ještě pracuje na dovybavení nábytkem a dalšími věcmi. "Protože jde o projekt dotovaný z evropských peněz, musíme na všechno vyhlašovat výběrová řízení, což je poměrně zdlouhavé. I tak ale všechno chceme dokončit do přelomu srpna a září," vysvětlil vedoucí centra.

Uvnitř opravené budovy jsou k dispozici čtyři klubovny včetně výtvarné dílny, velká společenská místnost s audiovizuální technikou, informační centrum, výstavní prostory, úschovna kol a sociální zařízení.

"Máme už přihlášené zájemce o zumbu, což je latinsko-americký tanec promíchaný s aerobikem, v jedné klubovně budou vodáci, ve výtvarné dílně pak rukodělné činnosti včetně výroby keramiky a samozřejmě sport. Nabízet budeme kurzy první pomoci a to za spolupráce se znojemskými profesionálními záchranáři," vypočetl Gros.

"Pokud jsou nějaké skupinky lidí se společnými zájmy, které se chtějí někde pravidelně scházet, mohou se už nyní v centru hlásit. Právě pro ně tady jsme, zázemí máme velice slušné," lákal vedoucí centra.

Lidé jej mohou kontaktovat na telefonu 722 937 756, nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Zapůjčení kluboven a dalších prostor nebude finančně náročné. "Půjde nám o to, abychom zaplatili jen skutečné náklady na energie, nájemné tedy bude skutečně minimální," dodal.

Nápad vybudovat v polorozpadlém areálu bývalé vodárny centrum pro děti vznikl v Grosově hlavě už před osmi lety. "Nekonečně dlouho trvalo jen to, aby si město Znojmo a Povodí Moravy ujasnilo, komu vůbec objekt patří. Na konci roku 2008 jsme pak začali připravovat projekt, rekonstrukce odstartovala v prosinci loňského roku, sedmadvacátého května bylo hotovo. Celá oprava vyjde na jednadvacet milionů korun, sedmnáct milionů z toho činí dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod," uzavřel vedoucí Staré vodárny.

autor: Daniel Smola

www.znojemskydenik.cz/...

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2024 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.