fbpx

Zpráva ze Znojemského týdne ze září 2010 (36. týden).

Centrum Vodárna, které ve Znojmě najdete pod znojemskou přehradu, je od těchto dní nové místo, kam si lidé mohou přijít odpočinout, zasportovat, zahrát spoustu her, seznámit se s národním parkem Podyjí nebo s Vodárnou samotnou.

Zajímavostí na celém projektu je to, že jej provozuje Vodácký oddíl Neptun Znojmo. Provoz je téměř každodenní a podrobné informace o akcích lze získat v infocentru.

"Pokud nás chcete kontaktovat, využijte emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo lze informace získat přímo v areálu ve Znojmě v ulici U Obří hlavy," vyzývá hned v úvodu vedoucí centra David Gross.

Hned v tomto týdnu zvou do novotou vonících prostor učitele a učitelky mateřských škol, výtvarné výchovy, biologie a ochrany přírody k prezentaci výtvarné dílny a environmentálních programů pořádaných ve spolupráci s Jihomoravským muzeem a NP Podyjí.

"Jedním z hlavních programů, které chceme nabídnout, je ukázka kurzů první pomoci, na kterou máme jednak domluvenou spolupráci s profesionály v tomto oboru, jednak tu máme i poloprofesionální pomůcky," doplňuje Gross.

"V areálu malí i velcí návštěvníci najdou venkovní sportoviště, ale hlavně moderní zázemí pro další aktivity. Tak např. děti zde mohou od září začít navštěvovat vodácký kroužek, výtvarnou a rukodělnou dílnu nebo si přijít zacvičit zumbu. V sezoně se zde budou pořádat interaktivní výstavy ve spolupráci s Národním parkem Podyjí zaměřené na krásy znojemské přírody. Bude se tu sportovat, bude tu hlavně základna pro milovníky vodáckých sportů," shrnul vedoucí, k čemu budou sloužit klubovny a velká hala plná vodáckého vybavení.

Rekonstrukce dříve velmi zdevastované vodárny přišla na téměř 20 milionů korun. Velkou měrou, 16 miliony, přispěla Evropská unie. Zbylou částku doplatilo město Znojmo.

www.znoj-tyden.cz/...

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2024 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.