fbpx

Zpráva ze Znojemského deníku ze dne 17. března 2011.

Znojmo - Už sedmý měsíc funguje na břehu řeky Dyje nově opravená Stará vodárna. Nabízí výstavy i sportovní aktivity.

První zkrácenou sezonu má za sebou opravená Stará vodárna, která stojí na ulici U Obří hlavy. Tento týden navíc naplno rozjela sezonu novou. O jarních prázdninách tu čtyři dny prožily děti z miroslavského domu dětí a mládeže.

"Jsme ve Vodárně s dětmi poprvé a všem se nám tu moc líbí. Protože je pro některé miroslavské děti Znojmo daleko, berou pobyt jako výlet s perfektním zázemím," řekla Eva Mikešová z miroslavského domu dětí a mládeže.

Jednatřicet dětí ve Staré vodárně strávilo čtyři dny. "Byla jsem překvapená velkým zájmem. Děti spaly ve dvou klubovnách. Chodili jsme na výlety do Národního parku Podyjí, projížděli jsme se na lodičkách, které Vodárna nabízí. Uspořádali jsme i hru přímo ve městě. Děti hrály fotbal i stolní tenis. Určitě na podzim a na jaře prostory Vodárny znovu využijeme," spokojeně dodala Mikešová.

Nově opravenou Vodárnu, která své brány otevřela před půl rokem, přes zimu obývali jen milovníci zumby, judisté a vodáci. "V podstatě prostory Vodárny zatím nenaplnily to, co jsme si představovali a slibovali. Přes zimu měla fungovat například keramická dílna, herní klub či kurzy první pomoci. Ale zatím jsme od plánovaných aktivit upustili," svěřil se vedoucí centra David Gros.

Dodal, že ve Vodárně, která je rozdělená na dvě části, připravují na novou sezonu výstavy, úschovnu kol, infocentrum i přednášky. "Jednu část bychom chtěli plně využívat po celý rok. V druhé bude od jara do podzimu fungovat informační centrum. Plánujeme společné výstavy se Správou Národního parku Podyjí a s Jihomoravským muzeem. Cyklistům bude letos sloužit i úschovna kol a zavazadel," popsal Gros.

Ve fázi příprav jsou i další akce, které si mohou zájemci najít na internetových stránkách Staré vodárny. "Už od neděle dvacátého března si mohou lidé přijít prohlédnout malou výstavu dětí ze znojemské školy Mládeže. Na začátek května chystáme takzvanou sociální výstavu o řezaných květinách, které se pěstují v zemích třetího světa," dodal vedoucí.

V květnu se ve spolupráci s národním parkem uskuteční Ozvěny Ekofilmu 2010. "V podstatě jde o to představit oceněné ekologické filmy. Snímky nabídneme základním školám, část budeme promítat ve znojemském kině a část i ve Vodárně," řekl.

Kromě výstav připravuje vodácký oddíl i sportovní akce. "V dubnu chystáme tradiční odemykání Dyje a v květnu vodácký Tříathlon," přiblížil některé akce šéf Vodárny. Prostor volnočasových aktivit nabízí i moderní sportovní areál s víceúčelovým hřištěm, který si mohou zájemci pronajmout.

Celá oprava Staré vodárny vyšla na dvacet milionů korun. "Město zaplatilo šest a půl milionu, dotaci jsme získali z Regionálního operačního programu Jihovýchod," informoval již dřívě bývalý místostarosta města Jan Blažíček.

autor: Daniel Smola

www.znojemskydenik.cz/...

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2024 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.