fbpx

V říjnu roku 2011 proběhl již 37. ročník mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví - Ekofilm.

Centrum volnočasových aktivit Stará vodárna ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Správou Národního parku Podyjí uvedlo ve dnech 20.2. - 4.3.2012 ve Znojmě "Ozvěny" tohoto festivalu, kde měli diváci možnost znovu zhlédnout ty nejzajímavější filmy.

Ozvěn Ekofilmu se celkově zúčastnilo asi 1100 diváků. A to od těch nejmenších z mateřské školky, přes studenty středních škol až po klienty Oblastní charity Znojmo z dílny sv. Kláry a další zájemce z řad široké veřejnosti.

Promítání se letos již tradičně uskutečnilo v kině Svět a v Centru Stará vodárna. Své prostory festivalu letos poprvé propůjčila i kavárna Tři růže.

Dopolední promítání bylo vyhraněno školám, odpoledne byla promítání přístupná i všem ostatním zájemcům.

Program kina Svět byl dopoledne rozdělen do bloků, které pečlivě zohledňovaly různé věkové kategorie mladých diváků. V Centru Vodárna měli pedagogové možnost sestavit si svůj filmový blok ze všech nabízených filmů dle vlastního přání a časových možností např. v návaznosti na výuku, aktuální celosvětovou problematiku nebo problematiku České republiky. Tuto možnost dostali diváci ve vybraných dnech i v kině Svět.

K největším diváckým lákadlům Ekofilmu pak patřily filmy jako: Těžké kovy (režie Huaqing Jin; Čína), který obdržel cenu v kategorii publicistika, zpravodajství, dále film Království lesa (režie Jan Haft; Velká Británie, Německo), který získal Velkou cenu Ekofilmu 2011, či film německého režiséra Georga Graffa Nečekaně chytrá zvířata, který obdržel v rámci festivalu zvláštní cenu mezinárodní poroty a řada dalších.

Poslední ze jmenovaných filmů, jehož cílem je vyvést lidi z omylu, že jsou jediným druhem obdařeným schopností logického myšlení měli možnost zhlédnout i studenti Gymnázia a SOŠPg. "Tento film se mi opravdu moc líbil. Inteligence zvířat je lidmi přehlížena, člověk sám sebe považuje za nejvyšší stupeň žebříčku evoluce. Bylo tedy zajímavé a poučné zamyslet se nad tím, že zvířata opravdu často inteligencí předčí i některé lidi. Film byl navíc natočen německým režisérem, tedy byl promítaný v němčině, díky čemuž jsem si mohla procvičit porozumění německému jazyku v praxi zábavnou a zároveň zajímavou formou, nejen ze školní lavice," říká studentka 6. ročníku osmiletého gymnázia Jana.

Unikl Vám festival Ekofilm i jeho Ozvěny, ale přesto byste rádi některé filmy viděli? V informačním centru Centra Vodárna je po domluvě možné zhlédnout všechny filmy!

Miroslava Horáková

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2023 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.