fbpx

Dne 28. září se v Praze uskutečnil největší a nejprestižnější celorepublikový závod Napříč Prahou - přes tři jezy a jako již tradičně každý rok se tohoto závodu účastnil i Vodácký oddíl Neptun Znojmo.

 

"Ač nejsme závodním oddílem a zaměřujeme se spíše na celkový rozvoj našich dětí, bereme závody jako možnost poměřit své síly s ostatními vodáky a jako zajímavé zpestření v naší celoroční činnosti," řekl vedoucí Vodáckého oddílu Neptun Znojmo David Gros.

Historie závodu je velice bohatá. Začíná se již rokem 1939, kdy na trať vypluli první odvážlivci se svými plavidly. Závod ve své nynější podobě vede z Císařské louky až ke Štvanici po 6,5km dlouhé trati, na které je nutné překonat tři jezy: Šítkovský pod Jiráskovým mostem, Staroměstský nad Karlovým mostem a Helmovský jez u Štvanice. Pražské jezy jsou jinak vodácké veřejnosti nepřístupné. Závod je tedy jedinečnou a jedinou příležitostí k jejich sjetí.

A jak si vedli znojemští reprezentanti z oddílu Neptun? V kategorii mladší žáci letos startovalo na třídových pramicích typu P550 18 posádek stylem hromadného startu. "Hromadný start bývá vždy ošidný. Měli jsme ovšem v tomto směru drobnou výhodu, protože v této kategorii startovaly tři naše posádky. Při řazení na start se nám podařilo udržet se pohromadě. Ve chvíli startovního výstřelu jsme si tak nepřekáželi a vzájemně si pomohli," vysvětluje Gros.

Tato strategie se osvědčila a posádka Neptunu ve složení David Gros, Martin Kos, Martin Novotný, Jan Toufar a Vojtěch Petrželka obhájila druhé místo z loňského ročníku závodu.

Ani oddíloví benjamínci nezůstali pozadu a i přes silnou konkurenci vybojovali 13. a 16. místo. V kategorii dorost pak Neptun obsadil 7. místo.

Co říci závěrem? Snad jen: sláva vítězům, čest poraženým a popřát Neptunu v příštím ročníku zlatou medaili.

Miroslava Horáková

3jezy2012

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2023 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.