fbpx

Zpráva z internetových stránek města Znojma ze dne 22. května 2015.

Svou premiérovou sezónu si odbydou tři nové vodácké skluzavky na řece Dyji. Ty nechalo město vybudovat v loňském roce, avšak dokončeny byly až v průběhu léta. "Naším záměrem je, aby turisté zůstávali ve Znojmě několik dní a nevyráželi sem jen na jednodenní návštěvu města. Dyje je ideální řeka nejen pro začátečníky, ale i pro rodiny s dětmi. A díky tábořištím v Krhovicích a Hrádku může z plavby po Dyji být jedno, dvou nebo i třídenní výlet," říká místostarosta Znojma Jan Grois, který za stavbu vodáckých skluzů od začátku prosazoval.

Není divu, že město hodlá novinku letošní sezóny řádně propagovat. Spot Objevte Znojmo po Dyji opět pochází z dílny společnosti Videobrothers a je krásnou pozvánkou pro všechny, kteří mají rádi vodu, výlety, rodinnou pohodu, ale i historii, přírodu a víno.

"Z lodě se nabízí úplně jiný pohled na Znojmo, krásné panorama města, o kousek dál se za keři vyjímá Loucký klášter. A pak krásná příroda všude okolo. U Louckého kláštera, ale také například v Hrádku je možno z loďky vystoupit a dát si sklenku dobrého vína," láká na vodu ředitel Znojemské Besedy František Koudela. Znojemská Beseda a její marketingová propagace Objevte Znojmo zaplavila v minulých dnech celou jižní Moravu, nyní je na řadě podpora vodácké turistiky.

Do Znojma může zavítat vodák i bez jakéhokoliv vybavení, vše je možno zapůjčit v Půjčovně lodí Dyje, která sídlí v Centru volnočasových aktivit Stará vodárna. "Každý zájemce si u nás může přes internet zamluvit jak loďku, tak veškeré vybavení. Svou plavbu může začít přímo u vodárny, nebo kdekoliv dále. Pokud bude chtít, zajistíme mu dopravu lodí i osob. Na vodáky jsme u nás ve Znojmě dobře připraveni," dodává s úsměvem vedoucí Vodáckého oddílu Neptun David Gros. Vodácký oddíl je zároveň provozovatelem centra Stará vodárna.

Kdo tedy letos chce vyrazit na vodu někam, kde ještě nebyl a kde si užije nejen plavbu samotnou, ale i možnosti, které se nabízí po cestě, ať zavítá do Znojma a objevuje Dyji. Rozhodně to stojí za to. Mezi prvními letos Dyji a její skluzavky okusili mj. filmaři z České televize v rámci natáčení pořadu Cyklotoulky.

Vodácká sezóna startuje odemykáním Dyje zpravidla v polovině dubna a trvá až do října. Řeka Dyje je klidnou řekou, ideální pro méně zdatné vodáky i pro rodiny s dětmi. Řeku si velmi oblíbily také školní skupiny.

Spot Objevte Znojmo po Dyji je k nalezení na www.youtube.com na kanále znojmo.tv. Nebo přímo na adrese http://www.youtube.com/watch?v=vpjPrP47bLw.

znojmocity.cz/...

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2024 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.