fbpx

Nadstavbový kurz navazující na Kurz vodní turistiky pro pedagogické pracovníky.

Hlavní přínos tohoto kurzu pro pedagogy spočívá ve zkušenosti z pochopení principu fungování sil vody v těžším terénu řeky. Znalosti tohoto principu jsou pak neocenitelnou pomůckou při pohybu na jakékoli řece. Při vedení skupiny a plánování vodácké akce s dětmi a studenty pak dodávají vedoucímu jistotu ve zhodnocování rizik na řece.

Znalost techniky jízdy velmi pomůže pedagogovi, který bude vést, nebo vede vodácký výcvik se žáky, či studenty. Dovednost správné techniky jízdy v těžším terénu na více typech plavidel dává absolventovi širší rozhled v oblasti vodní turistiky. Správná technika ovládání lodi v těžším terénu pak napomáhá ke kvalitnější výuce této dovednosti na turistických řekách a je důležitá pro dopomoc při výuce a případnou záchranu na řece.

 

Profil absolventa: Absolvent získá základní znalosti a dovednosti potřebných při záchraně v těžších terénech. Osvojí si zejména sebezáchranu a záchranu ze břehu. Získá teoretické i praktické znalosti techniky jízdy na divoké vodě. Upevní si dovednosti jízdy v těžším terénu (WW II - III) až na třech typech plavidel. C2, K1, raft. Kurz je koncipován tak, aby navazoval na předchozí kurz vodní turistiky a rozšiřoval tak absolventovy znalosti a dovednosti zejména v oblasti záchrany a techniky jízdy na divoké vodě.

Kurz je akreditován v rámci DVPP.

Jendá se o dva na sebe navazující kurzy Základy záchrany na divoké vodě a Technika a taktika jízdy na divoké vodě. S hodinovou dotací 10 + 20 hodin. Kurzy pořádáme termínově ihned po sobě, avšak z každého kurzu zvlášť je možné získat akreditované osvědčení.

Hodinová dotace kurzu: 10+20 hodin

Termín kurzu:  (kalendář)

 

Objednat kurz

 

Cena kurzu: 4 800,- Kč (cena zahrnuje odborné lektory, (poměr lektorů na účastníka je 1:4, díky čemuž dosahuje výuka velké interaktivity a efektivity), pronájem lodí, poplatky za využití umělého kanálu, dopravu materiálu a lodí na kanál)

Ubytování: kempu České Vrbné, není v ceně kurzu (cca 120 Kč / os / noc), je potřeba vlastní stan a spacák

Stravování: Z vlastních zdrojů. Přímo v areálu se nachází letní restaurace. Obchody na dokoupení zásob v dojezdové vzdálenosti cca 10 min autem)

Místo konání: USD - České Vrbné (umělá slalomová dráha)

Vlastní vybavení, případně můžeme zapůjčit: vesta s bezpečnostním popruhem, boty do vody – ideálně staré tenisky v kombinaci s neoprenovou ponožkou, nebo klasické neoprenové boty, karabina se zámkem, přilba, dlouhý neopren, vodácká bundu tyto věci je možné zapůjčit ve vodáckém centru - nutno předem zamluvit).

Frekventanty kurzu mohou být tito pedagogičtí pracovníci:

  • ředitelé škol a školských zařízení
  • učitelé gymnázií
  • učitelé SOŠ a SOU
  • učitelé praktického vyučování
  • učitelé - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů.
  • Zejména ti pedagogičtí pracovníci, kteří mají zájem o zdokonalení se v záchranných technikách na vodě a jezdí na vodu a vodácké výcviky se svými žáky a studenty.

Požadované vstupní dovednosti (a další požadavky na účastníka)

  • uchazeč musí být plavec

  • přiměřená fyzická i psychická zdatnost

  • uzavřené cestovní pojištění na sporty

  • Základní znalosti ovládání kánoe. Znalost základních řídících záběrů kormidelníka. (Odlom, oblouk)

 

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2023 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.